Fiskus przypomina, ale nie straszy. Problemy pojawią się jutro

Fiskus, na swojej stronie internetowej zamieścił komunikat, mówiący o tym, że 25 czerwca, przestanie działać usługa eUrząd Skarbowy. Ale nie ma się czego bać. Przerwa ta ma na celu wprowadzenie niezbędnych aktualizacji w systemie. 

Anna Kopeć (AnnaKo)
1
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Fiskus przypomina, ale nie straszy. Problemy pojawią się jutro

eUrząd Skarbowy przestanie działać

I to już jutro, w godzinach wieczornych. Ale nie ma powodów do niepokoju. Niedostępność usługi wynika, tylko i wyłącznie, z zaplanowanych prac serwisowych. W godzinach 19:00-21:00 usługa eUrząd Skarbowy nie będzie dostępna. Lepiej zatem nie planować żadnych aktywności związanych z usługą we wskazanym czasie. Wszystkie pilne sprawy lepiej zrealizować przed rozpoczęciem prac serwisowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie tylko eUrząd będzie miał przerwę

Warto pamiętać, że dzisiaj, 24 czerwca od godziny 19:00 do 20:30 planowane są prace serwisowe  w usłudze Twój e-PIT, która w tym czasie zostanie wyłączona. 

Ministerstwo Finansów, z początkiem czerwca, zaczęło też konsultacje dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Celem przeprowadzanych rozmów było jedno - analiza dotyczasowych doświadczeń korzystania z systemu oraz zbieranie pomysłów na usprawnienie KSeF.  Jednym z poruszanych tematów, była kwestia logowania do systemu. Ministerstwo Finansów zasugerowało, aby tokeny w dalszym ciągu były jedną z metod autoryzacji do końca roku, co zapewni użytkownikom wygodę oraz bezpieczeństwo. Nowością miałoby być ustawienie ważności tokenów na okres od 1 do 365 dni, a także możliwość ich automatycznego odnawiania.